Firma ZVVZ MACHINERY, a.s. byla založena v roce 1948 jako firma vyrábějící zejména výrobky pro vzduchotechnické využití. Prvními výrobky byly ventilátory, na které má firma ZVVZ MACHINERY, a.s. svoje know how. V současné době firma produkuje jak axiální, tak i radiální ventilátory. Kromě těchto ventilátorů tvoří výrobní program dále výroba elektrostatických odlučovačů, látkových filtrů, prvků pneumatické dopravy sypkých látek, silničních přepravníků, klimatizačního potrubí.

 

Firma ZVVZ MACHINERY, a.s. je od roku 2010 součástí holdingu ZVVZ GROUP, do kterého spadají další společnosti, jako ZVVZ-Enven Engineering, a.s., ZVVZ a.s., ZVVZ Energo, a.s.

 

ZVVZ MACHINERY, a.s. je držitelem certifikátů EN ISO 9001, EN ISO 3834, EN 1090, PED 2014. Pro dodávky do cizích států zabezpečuje dle místních zákonů nezbytnou certifikaci. V případě potřeby zabezpečíme rovněž certifikáty pro výbušné prostředí.

 

Pro oblast dodávek výrobků a zařízení pro důlní větrání nabízí ZVVZ MACHINERY, a.s. následující produkty:

  • Axiální přetlakové ventilátory s možností reverzačního chodu včetně regulovaného pohonu
  • Příslušenství k axiálním přetlakovým ventilátorům, jako radiální ventilátory těsnícího vzduchu, olejové mazací stanice, kompenzátory a těsné klapky na sání a na výtlaku
  • Systém řízení ventilátorové jednotky